Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?
Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.
Pokud si chcete pořídit GPS lokátor, musíte se rozhodovat hned dvakrát: nejprve si ujasníte, k čemu lokátor potřebujete a teprve poté vyberete konkrétní model. Obě fáze mají svá úskalí, kterými se vás pokusíme provést.
V zásadě chtějí nakupující nejčastěji sledovat automobil nebo jiná motorová vozidla. Najdou se ale tací, kteří potřebují sledovat pohyb člověka nebo zvířete. A poslední skupinu tvoří zákazníci, kteří mají speciální požadavky a potřebují mít pod kontrolou pohyb nějakého jiného objektu (např. balík, dopravní kontejner, včelín apod.).
Ujasněte si tento výběr, protože lokátor do auta má jiné vlastnosti a funkce než osobní lokátor nebo lokátor pro sledování nákladu.
Pro sledování osob potřebujete jednoduchou krabičku, která ale vydrží otřesy, vodu a další doprovodné projevy cestování, a která má vlastní baterii s dlouhou výdrží. U sledování vozidel pak promyslete, jestli vám postačí sledování polohy vozidla nebo i něco navíc.
Lokátory do vozidel umí měřit i spotřebu a tankování, umí fungovat jako tichý alarm, odečítají přesné metriky provozu motoru, rozeznají různé řidiče a některé zvládnou dokonce zastavení vozidla na dálku.
Dejte si pozor také na frekvenci zjišťování polohy – některé lokátory umí měřit třeba jen 1x za minutu, což může být pro vaše účely málo. Jiné, dražší modely jsou mnohem rychlejší a přesnější, ale častější měření zase zvyšuje energetické nároky. Ty nejlevnější přístroje pak určí polohu jen na dotaz přes SMS a hodí se tedy jen pro jednodušší způsoby využití.
Velmi častou chybou, kterou dělají lidé, shánějící GPS lokátor, je to, že nevěnují pozornost připojení a softwaru. Samotný lokátor, tedy přístroj, vám totiž nebude skoro k ničemu.
Ke sledování totiž potřebujete 3 (nebo vlastně 4) věci:
Při výběru tedy promýšlejte nejenom vlastnosti přístroje, který budete pořizovat, ale dívejte se na lokátor jako na součást většího celku. Pokud koupíte samotný přístroj, bude vám vlastně k ničemu. Poohlédněte se tedy po nabídce, která dodá vše v jednom balíčku, lokátor i související služby.
Jaká cena je přiměřená? Záleží samozřejmě na využití, ale ty nejlevnější lokátory z Číny vyjdou třeba jen na 5 dolarů. Cena zde ale odpovídá výbavě a kvalitě, navíc si k němu budete muset pořídit vlastní SIM kartu s datovým tarifem.
U českých dodavatelů seženete dobré lokátory za ceny začínající někde na 2 tisícovkami. Pokud vám jde o kontinuální sledování například služebních vozidel, připočtěte k tomu měsíční poplatky za využívání profesionálních software platforem v řádu stovek Kč. (Dobrou zprávou je, že tento poplatek zahrnuje i SIM kartu a datové přenosy.)
Před otázkou, kde takový lokátor koupit, je třeba se zeptat (a rovnou odpovědět), kde ho rozhodně nekupovat.
Nepořizujte si přístroje z Čínských online tržišť. K lokátoru (který samotný může mít velmi kolísavou až nulovou kvalitu) nedostanete žádné služby, záruku ani podporu v češtině. To ale není to nejhorší.
Lokátory z Číny s sebou nesou i rizika prolomení vašeho soukromí v tak citlivé oblasti, jako je určení vašeho výskytu v čase a prostoru.
Vyberte si tedy prověřené české dodavatele, kteří nabízejí nejen kvalitní hardware (standardem jsou přístroje evropského původu), ale také vlastní zabezpečený software. Oslovte firmu, která k lokátoru dodá i SIM kartu s datovým připojením a která zajistí i montáž. Na trhu je takových dodavatelů více, takže je z čeho vybírat - například naše společnost dodává vlastní řešení pro sledování vozidel už od roku 2006 a úspěšně jej vyváží do celého světa.
Recent posts
Leave us your contact info, we'll get back to you.